КУпаловский театр

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » КУпаловский театр » Актёры » Зуй Міхаіл Валер'евіч


Зуй Міхаіл Валер'евіч

Сообщений 1 страница 4 из 4

1

Зуй Міхаіл Валер'евіч
http://www.kupala-theatre.by/_images/_troupe/min_22.jpg
    Нарадзіўся 04.04.1981. Працуе ў тэатры з 2002 года. Першыя ролі: Спадарожнік ("Мы і ЯНО" паводле А.Аверчанкі), Мікіта ("Ажаніцца - не журыцца" бр.Далецкіх, М.Чарота), Братва ("Кім" А.Дударава), Ратнік ("Князь Вітаўт" А.Дударава), Вясковы жыхар ("Памінальная малітва" Р.Горына), Хлапец ("Паўлінка" Я.Купалы), Слуга ("Ромул Вялікі" Ф.Дзюрэнмата), Манах ("Тутэйшыя" Я.Купалы), Анёл ("Чорная панна Нясвіжа" А.Дударава), Вен ("Налу" Я.Русакевіч, В.Любецкага), Певень (мюзікл "Афрыка" Л.Пранчака, У.Кандрусевіча), Прахожы ("С.В." паводле "Вішневы сад" А.Чэхава), Салдат (“Эрык XIV” А. Стрындберга), Кавалер (Івона, прынцэса Бургундская” В. Гамбровіча), Эйбл (“Уваходзіць свабодны чалавек” Т. Стопарда, 2005), Ігнась Берман-Гацэвіч, массавыя сцэны (“Дзікае паляванне караля Стаха” У. Караткевіча), Фемістоклюс, Кавалер (“Чычыкаў” М. Гогаля), Казачнік (“Снежная каралева” Я.Шварца), Зуеў (“Маэстра” М.Ладо).

0

2

Видела его только в небольших ролях и ничего сказать не могу о его актёрском таланте. Но он чертовски обаятелен, трогателен и интересен на визуальном уровне. Я его открыла для себя вместе с группой Детидетей.

0

3

Фот:

0

4

Фот:

0


Вы здесь » КУпаловский театр » Актёры » Зуй Міхаіл Валер'евіч


Создать форум © iboard.ws Видеочат kdovolalmi.cz